تبلیغات شما
  • نویسنده :
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 10 فروردين 1395
  • دیدگاه ارسال شده

آموزش خیاطی به روش مولر-درس ششم

بانوکده

مطالب این بخش شامل:

دامن شلواری ساده

دامن شلواری برش دار

دامن چهار ترک کلوش شانل

از انواع دامن فون رولت کنید و از لبه دامن وسط جلو 2-1 سانت خارج شوید و به خط کمر نقطه Z وصل کنید از نقطه Z قد فاق که برابر با دور باسن بعلاوه 2 سانت

دامن شلواری ساده

جلوی دامن شلواری:

از انواع دامن فون رولت کنید و از لبه دامن وسط جلو 2-1 سانت خارج شوید و به خط کمر نقطه Z وصل کنید از نقطه Z قد فاق که برابر با  دور باسن بعلاوه 2 سانت است را تا نقطه 1 به پایین علامت بگذارید و از نقطه 1 بوسیله گونیا تا نقطه 2 مساوی با  باسن منهای 2 سانت را خارج شوید همین اندازه را از نقطه 1 به بالا روی خط جدید تا نقطه 3 مشخص کنید، سپس دو نقطه 2و3 را بهم وصل کنید و از  این خط یعنی نقطه 4 به نقطه 1 وصل کنید، هلال فاق جلو را از نقطه 3به 2 طوری رسم کنید که از نقطه 5 که در  خط 4به 1 قرار دارد بگذرد در لبه دامن در وسط جلو شکل 1 از نقطه Óمساوی با فاصله 2 به 1 بطور عمود بر خط وسط جلو خارج شوید نقطه 6 پدید می‌آید و از این نقطه به 2 وصل کنید. ( شکل 1)

بانوکده

پشت دامن شلواری:

 

بعد از فون شدن الگوی اولیه از لبه دامن وسط پشت از نقطه F مساوی با 2-1 سانت خارج شوید تا نقطه  F´ به دست آید و از آن به خط باسن وسط پشت وصل کنید سپس از نقطه Z وسط پشت روی خط کمر بلندی فاق تا نقطه 1 را به پایین علامت بگذارید و از نقطه 1 تا 2 عرض فاق پشت که برابر است با  باسن بعلاوه 2 سانت را بوسیله گونیا خارج شوید. برای برجستگی باسن عرض فاق پشت بیشتر از جلو می باشد. از نقطه 1 تا نقطه 3 مساوی است با 2 به 1 به بالا که باید روی خط وسط پشت مشخص کنید، دو نقطه 3و2 را بهم وصل کنید. از نقطه 4 که  خط 2 به 3 است به نقطه 1 وصل کنید. فاق پشت را از نقطه 3 به 2 طوری رسم کنید که از نقطه 5 که  خط 4 به 1 است، بگذرد از  F´ مساوی 2به 1 تا نقطه 6 بوسیله گونیا خارج شوید سپس از 6 به 2 وصل کنید تا الگوی پشت کامل شود. ( شکل 2و 3 )

بانوکده                                                   بانوکده

تذکر: اگر از نقاط 1 و  O´ و  ´F بوسیله گونیا خارج نشوید طول خط داخل پا ( 6 به 2 ) در جلو و پشت یکسان نمی شود.

دامن شلواری برش دار

بعد از رسم الگوی دامن شلواری از وسط جلو نقطه Z مساوی 12-14 سانت به پایین تا نقطه A علامت بزنید و از خط کمر در قسمت پهلو نقطه B مساوی 6-8 سانت روی خط پهلو به پایین تا نقطه  B´ مشخص کنید، دو نقطه A و  B´را بهم وصل کنید سپس این خط را بچینید، الگوی جلو به دو قسمت می شود الگوی شماره 1 خط A به Z روی دولای بسته پارچه قرار می‌گیرد در قسمت شماره 2 ( شکل 6 ) خط وسط جلو را چیده و مقدار چین یا پیلی را از خط وسط جلو خارج شوید بطوریکه از نقطه A تا R و  O´ تا  R´ به یک اندازه باشد و قسمت چیده شده فاق را از A به  O´ روی خط  ´RR مماس کنید. اگر دامن شلواری چین دار باشد دو نقطه  ´B و R را مستقیم بهم وصل کنید مقداری به طول الگو پیلی را رویهم قرار داده و بعد خط AB چیده می شود ( شکل 4و5و6 ) پشت دامن شلواری می تواند ساده باشد و یا مانند جلو دارای برش باشد در پشت برش صاف یا هلال رسم می کنیم مانند شکل 7و8 باید توجه داشته باشید  ´CC و  BB´ یک اندازه باشد. ( شکل 9و10 )

بانوکده                                                          بانوکده 

 بانوکده                                                                          بانوکده

 

                                              بانوکده

دامن چهار ترک کلوش شانل

 

بعد از رسم الگوی دامن تنگ اولیه پنس جلو به  کمر منتقل می شود و طول پنس را به تناسب مدل بلندتر رسم می کنیم از انتهای پنس خطی مستقیم به لبه دامن رسم می‌کنیم. ( شکل 11 ) خط را چیده و پنس را بسته، در لبه دامن اوزمان ایجاد می شود هر چقدر طول پنس بلندتر شود مقدار اوزمان ایجاد شده کمتر می شود.  مقدار اوزمان ایجاد شده را از پهلو و وسط جلو خارج می شویم و به 4-5 سانت از انتهای پنس به پهلو و وسط جلو وصل می کنیم در این مدل کمر و باسن اندازه بدن می باشد و از خط باسن تا حدود 7-10 سانت پایین تر از باسن دامن تنگ و یا خمره ای می شود نقاط  FF´‌ و از این نقاط تا لبه دامن به گشادی دامن اضافه می شود. اگر دامن با گشادی بیشتری بخواهیم مقداری به قطر پنس اضافه می کنیم و به همین مقدار کمبود کمر را از پهلو خارج می شویم و با هلال به تنگی دامن وصل می کنیم. ( شکل 11و12و شکل 13 )

بانوکده               بانوکده                         بانوکده

توجه: مقدار اوزمان بستگی به قطر پنس و بلندی ساسون دارد. هر چقدر قطر پنس بیشتر باشد مقدار اوزمان ایجاد شده بیشتر می شود و هر چقدر طول پنس کوتاه باشد نیز مقدار اوزمان بیشتر می شود و این دامن روی اریب پارچه قرار می گیرد.

منبع : کوک

 

 

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]