تبلیغات شما

آموزش بافتنی و بافت یقه آرشال

بافت یقه آرشال

آموزش بافتنی و بافت یقه آرشال را به صورت آموزش گام به گام و با توضیحات کامل را در ادامه مطلب دنبال کنید. 

لوازم مورد نیاز:

کاموای آبی 600 گرم

میل 6 میلیمتری

 

بافت:

کشباف 3 تا از زیر 1 دانه از رو

بافت از رو

 

پشت:

73 دانه سرانداخته و 12 سانتی متر ,  3 تا از زیر 1 دانه از رو کشباف بافته سپس بافت ساده انجام می دهیم.زمانی که قد بافتمان (قد کشباف داخلی 67 سانتی متر شد برای حلقه آستین 2-3 دانه را کور می کنیم.ارتفاع حلقه آستین 24 سانتی نتر شد 63 دانه را یک باره کور کرده و می بندیم.


جلو:

مانند شکل پشت شروع می کنیم , زمانی که به بافت ساده رسیدیم قد بافتمان 25 سانتی متر شد در کنار 29 دانه می بافیم و 15 دانه میانی را کور می کنیم , بافت را به دو تکه جدا می کنیم.زمانی که قد کشباف داخلی 67 سانتی متر شد برای حلقه آستین 2-3 دانه را تشکیل می دهیم.

زمانی که ارتفاع حلقه آستین 20 سانتی متر شد برای یقه جلو 5 دانه در هر ردیف 1 دانه کم می کنیم , ارتفاع حلقه آستین 24 سانتی متر شد 19 دانه باقی ماند در شانه ها را یک باره کور کرده و پایان می دهیم.

 

آستین:

با 37 دانه شروع می کنیم و 10 سانتی متر , 3 تا از زیر یکی از رو کشباف می کنیم.سپس به بافت ساده می پردازیم.در 3.5 سانتی متر از هر دو طرف  10 مرتبه 1 دانه اضافه می کنیم.

وقتی قد بافتمان 55 سانتی متر شد برای قسمت آستین از هر دو طرف 2-3 ردیف دانه کم میکنیم 7 دانه را از هر طرف و اما 7 دانه آخر را به یک باره کور می کنیم.


یقه:

بعد از دوختن سرشانه ها, از وسط یقه پشتی 16 دانه + از قسمت یقه جلو 12 دانه + از بازی یقه جلو 64 دانه در می آوریم.به صورت ساده 3 تا از زیر 1 دانه از رو کشباف می کنیم.

6 رج از وسط یقه پشت را به صورت ساده رو می بافیم برای بستگی یقه پشت 16 و برای بستگی یقه جلو 12 دانه می بافیم و برمی گردیم.در ردیف بعدی تمام دانه ها را می بافیم.

12 و 16 رج تشکیل می شود.به این شکل برای پهنای یقه پشت 6 رج باز هم عریض می شود برای یقه جلو 25 رج بعد از 11.5 سانتی متر شد.یک باره دانه ها را کور می کنیم و قسمت بعدی یقه را به این شکل می با فیم.


دوخت:

کنارها و زیر بغل ها را دوخته آستین را جا کرده و می دوزیم.

یقه پشت را برعکس دوخته کشباف یقه سمت چپ جلو و قسمت جلو را در 15 سانتی متر می بندیم.

 

اما کشباف سمت راست را از داخل می دوزیم.

 

 بافت یقه آرشال

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]