تبلیغات شما

آموزش خیاطی و دوخت یقه - سری اول

بانوکده

بانوکده قصد دارد در سری مطلب های دنباله دار انواع یقه و آستین را برای شما کدبانو های عزیز آموزش دهد

امیدواریم نظر شما کدبانو های عزیز را جلب کند

 

یقه

در این مدل از یقه می‌توانید از اساس یقه گرد ساده استفاده کنید. ابتدا یقه جلو را 5/1-1 سانتی‌متر از سرشانه گشاد کنید تا نقطه D‌ به دست آید.

 

در این مدل از یقه می‌توانید از اساس یقه گرد ساده استفاده کنید. ابتدا یقه جلو را 5/1-1 سانتی‌متر از سرشانه گشاد کنید تا نقطه D‌ به دست آید.

 

از نقطه A‌ به اندازه 9-7 سانتی‌متر پایین می‌آییم و 4-2 سانتی‌متر داخل می‌شویم تا نقطه B به دست آید. بازی یقه را به دلخواه روی خط مرکزی جلو پایین آمده، علامت بگذارید (C). از خط مرکزی جلو 2-5/1 سانتی‌متر برای دکمه خور لحاظ کنید. از B‌ به C‌ با نقطه چین به هم وصل کنید (این خط، خط شکست یقه می‌باشد). خط طرح یقه را بر اساس مدل رسم کنید.

 

در الگوی پشت هم 1 تا 5/1 سانتی‌متر از سرشانه یقه را گشاد می‌کنیم (D´).

 

برای یقه ایستاده بالایی، مجموع یقه پشت و جلو (D´H و DB) را اندازه بزنید. این اندازه را روی خط EF‌ مشخص کنید.

 

برای بلندی یقه 5-3 سانتی‌متر از نقطه E‌ علامت بگذارید. از نقطه F‌ به اندازه 4-2 سانتی‌متر بالا بروید (G). از نقطه G به اندازه 5-3 سانتی‌متر برای پهنای جلوی یقه علامت بگذارید. بعد از رسم یقه بالایی فاصله GE‌ را با DB‌ و D´H کنترل کنید تا به یک اندازه باشد.

مقدار پهنای یقه و خط طرح آن، به سلیقه شخصی شما و طرح بستگی دارد.

بانوکده                بانوکده

2-      پس از رسم الگوها ، آ نها را بر اساس خط راه تکه ها برش بزنید. برای سجاف جلو و پشت و یقه ایستاده بالایی ، لایی حریر پارچه ای نیز برش بزنید. لایی ها را به تکه ها بچسبانید .

بانوکده
3-      سجاف جلو و پشت را در خط سرشانه ها به هم بدوزید واتو بزنید، سپس پایین سجاف جلو را تا نقطه A بدوزید ودر نقطه A  چرت زده به رو برگردانده اتو بزنید.

 بانوکده
4-      یقه ایستاده بالایی را در خط طرح(بیرونی) بدوزید، درز را چرت زده ، باریک کنید سپس  یقه را به رو برگردانید و اتو بزنید.یقه را از نقطه A، بین سجاف و بالاتنه گذاشته سوزن بزنید.

بانوکده         بانوکده  

 

 

 


5-      پس از اطمینان از تنظیم دقیق یقه ، این درز را چرخ کنید. به این ترتیب ، یقه بالایی بین سجاف های جلو و پشت دوخته می شود.

 بانوکده

           بانوکده

منبع: کوک

 

نظرات ارسال شده

  • خوب بود ولی سعی کنید چیز جدیدتربذارید درکل آلیییییییییی بود

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]