تبلیغات شما

بانوکده


اموزش بافت به همراه الگو در ادامه مطلب

 وسایل مورد نیاز :

 1- کلاف 100 گرمی 5عدد   2- قلاب شماره 5/2 تفلون

طریقه بافت :

در این ژاکت بدون آستین از 33 دانه موتیف به اضافه 2 دانه نصف موتیف استفاده شده است.

طریقه بافت موتیف :

 ابتدا 10 زنجیره بافته شود. دو سر زنجیر را با پایه کوتاه به هم وصل کرده 20 زنجیر بافته در وسط حلقه بدست آمده با پایه کوتاه وصل می‌کنیم دوباره 20 زنجیر دیگر بافته در وسط حلقه در کنار حلقه اول با پایه کوتاه وصل می‌کنیم بافت را به همین صورت ادامه می‌دهیم تا 8 حلقه 20 زنجیره در وسط حلقه بافته شده داشته باشیم.

دور دوم : 10 زنجیر بافته در وسط حلقه اول با پایه کوتاه وصل می‌کنیم(5 زنجیربافته دوباره 3 زنجیر دیگر بافته و 3 زنجیر را به اولین دانه خودش وصل می‌کنیم، دوباره 5 زنجیر و در وسط حلقه دوم با پایه کوتاه وصل می‌کنیم) قسمتی که در پرانتز گذاشته شده است را در تمام دور تا دور بافت را ادامه می دهیم یعنی در تمام حلقه ها.

دور سوم : 15 زنجیر بافته و به جایی که 5 دانه رج قبل وصل شده یعنی وسط حلقه 20 دانه ای دوباره با پایه کوتاه وصل می‌کنیم دوباره 15 زنجیر و در همان جایی که 15 دانه اول را وصل کردیم وصل می کنیم تا آخر دور تا دور باید 8 حلقه 15 زنجیره داشته باشیم.

دور چهارم : 2 زنجیر بافته 5 پایه بلند در حلقه اول بافته دوباره 5 زنجیر بافته و 5 پایه بلنددیگر در همان حلقه می بافیم5 زنجیر در وسط حلقه بعدی دوباره 5 زنجیر و در حلقه بعدی 5 پایه بلند 5 زنجیر و 5 پایه بلند دیگر در همان حلقه تا آخر بافت تکرار شود.

دور پنجم : 2 زنجیر بافته در وسط 5 پایه بلند رج قبل 5 پایه بلند بافته 5 زنجیر و 5 پایه بلند در وسط 5 پایه بلند رج قبل. 5 زنجیر در وسط اولین حلقه 5 زنجیر در وسط دومین حلقه 5 زنجیر در وسط 5 پایه بلند رج قبل دوباره 5 پایه بلند 5 زنجیر و دوباره 5 پایه بلند در همان جا تکرار تا آخر بافت. در اینجا موتیف ما به پایان می‌رسد. وقتی یک موتیف ما کامل شد.

برای وصل کردن موتیف بعدی را تا رج چهارم بافته در رج پنجم از گوشه‌ها و حلقه وسط به هم وصل می‌کنیم توسط یک زنجیر یعنی بافت را طبق مدل ادامه می دهیم به 5 پایه بلند رسیدیم، 5 پایه بلند را بافته از 5 زنجیر وسط 2زنجیر بافته در وسط موتیف اولی در گوشه یعنی درست در وسط 5 زنجیر 5 پایه بلند وصل کرده دوباره 2 زنجیر و در همان جای اول 5 پایه بلند می بافیم بافت را ادامه می دهیم در وسط حلقه وسط دوباره همین کاررا تکرار می‌کنیم و توسط یک دانه زنجیر حلقه های وسط را به هم وصل می کنیم تا آخر کار را تکرار می کنیم.

 

* نکته : عزیزان حتماً توجه داشته باشند برای وصل موتیف ها باید پشت کار موتیفها روی هم قرار بگیرد.

*نکته : به خاطر اینکه موتیف کمی بزرگتر از حد معمول باشد من در این جا به تعداد دانه های موتیف اضافه کرده ام عزیزان اگر متوجه شدند که تعداد دانه ها با تعداد دانه های نقشه موتیف هماهنگی ندارد به این دلیل است با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان.

 طریقه کنار هم قرار دادن موتیف ها :

 برای تکه جلو 2 عدد موتیف که در یک ردیف 5تایی قرار می گیرند. تا ردیف چهارم موتیف ها را 2 تا 2تا به همدیگر وصل می کنیم دررج آخر یک موتیف و یک نصف موتیف وصل می شود نصف موتیف برای گودی یقه که در تکه سمت راست در سمت چپ وصل می شود و در تکه سمت چپ در سمت راست وصل می شود. برای تکه پشت نیز 5 ردیف 3تایی خواهیم داشت وقتی موتیفها به هم وصل شد از سرشانه و کناره ها توسط زنجیر به همدیگر وصل می کنیم طبق نمونه داده شده.

طریقه بافت نصف موتیف :

 نصف موتیف هم همان مراحل بافت موتیف کامل را دارد با این تفاوت که به جای 8 حلقه 20تایی در وسط ما فقط 6حلقه 20تایی خواهیم داشت و روی 6 حلقه مراحل بافت را طبق نمونه انجام می‌دهیم.

بانوکده

 

بانوکده

 

منبع: کوک

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]