تبلیغات شما
  • نویسنده :
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 22 ارديبهشت 1392
  • دیدگاه ارسال شده

آموزش لیف قلاب بافی

بانوکده

امروز یه مدل گل جدید رو آموزش میدهم که  برای بافت لیف ازش استفاده می شود. بافت لیف دقیقا مثل بافت لیف گلداره فقط برای روی لیف ابتدا گل رو می بافیم و بعد اون رو بعنوان دایره مرکزی لیف قرار داده مابقی بافت رو ادامه میدیم.برا آموزش این ګل زیبا به ادامه مطلب رجوع کنید

   

و اما آموزش گل:

دور اول: با رنگ شماره ۱ (برای بافت مرکز گل) ۳ تا زنجیره می زنیم و با بافت نامرئی متصل می کنیم تا به شکل یک حلقه دربیاد.۱ زنجیره می زنیم و ۷ تا پایه کوتاه روی این حلقه می بافیم و با بافت نامرئی به اولین پایه کوتاه اتصال میدیم. (۷ پایه کوتاه)

دور دوم: برای بافت گلبرگ ها ۳ زنجیره می زنیم، در هر یک از دومین  و سومین زنجیره ۱ بافت نامرئی می بافیم، [۱ بافت نامرئی در حلقه جلویی از پایه کوتاه بعدی (بر روی حلقه مرکزی) می بافیم، مجددا ۳ زنجیره زده، در هر یک از دومین و سومین زنجیره ۱ بافت نامرئی می بافیم] و دستور العمل داخل کروشه ([]) رو تا آخر ادامه می دهیم، در نهایت با بافت نامرئی اتصال ایجاد کرده و کار رو خاتمه میدیم. (۷ گلبرگ)

دور سوم:  در این دور در حلقه های عقبی باقی مانده از گره های دور اول بافت را انجام می دهیم،  نخ رنگ شماره ۲ (رنگ اصلی گل) رو با پایه کوتاه به هر کدام از گره ها که خواستیم متصل می کنیم، ۱ پایه کوتاه دیگه در همین گره بافته و در هر یک از گره های بعدی ۲ پایه کوتاه تا انتهای دور می بافیم، با بافت نامرئی به ابتدا متصل می کنیم. (۱۴ پایه کوتاه)

دور چهارم: برای گلبرگ ها ۱  زنجیره زده، ۱ پایه کوتاه در حلقه جلویی اولین گره می بافیم، دستورالعمل بافت:[ ۴ زنجیره، ۱ بافت نامرئی در هر یک از زنجیره های دوم، سوم و چهارم، ۱ بافت نامرئی در حلقه جلویی از گره بعدی از دور سوم] را تا آخر دور ادامه می دهیم و با بافت نامرئی به ابتدا متصل کرده کار را خاتمه می دهیم. (۱۴ گلبرک)

دور پنجم: در این دور در حلقه های عقبی باقی مانده از گره های دور سوم بافت را انجام می دهیم،  نخ رو با پایه کوتاه به هر کدام از گره ها که خواستیم متصل می کنیم، ۲ پایه کوتاه در گره بعد می بافیم، دستورالعمل: [ ۱ پایه کوتاه در گره بعد، ۲ پایه کوتاه در گره بعد] را تا انتها ادامه داده با بافت نامرئی به ابتدا متصل می کنیم. (۲۱ پایه کوتاه)

دور ششم: بافت دور چهارم رو تکرار می کنیم. (۲۱ گلبرگ)

دور هفتم: در این دور در حلقه های عقبی باقی مانده از گره های دور پنجم بافت را انجام می دهیم،  نخ رو با پایه کوتاه به هر کدام از گره ها که خواستیم متصل می کنیم، ۱ پایه کوتاه در گره بعد و ۲ پایه کوتاه در گره بعدی می بافیم ، دستورالعمل: [۱ پایه کوتاه در هر یک از ۲ گره بعد، ۲ پایه کوتاه در گره بعدی] را تا آخر ادامه می دهیم و با بافت نامرئی به ابتدا متصل می کنیم. (۲۸ پایه کوتاه)

دور هشتم: بافت دور چهارم رو تکرار می کنیم. (۲۸ گلبرگ)

دور نهم (در صورتی که بخواهیم بافت را ادامه بدهیم برای مثال برای بافت لیف، نیاز به بافت این دور است وگرنه می توان  نبافت): در این دور در حلقه های عقبی باقی مانده از گره های دور پنجم بافت را انجام می دهیم،  نخ رو با پایه کوتاه به هر کدام از گره ها که خواستیم متصل می کنیم، ۳ زنجیره می زنیم، ۱ پایه بلند در همین گره می بافیم، ۱ پایه بلند در گره بعدی می بافیم، دستورالعمل: [ ۲ پایه بلند در گره بعدی، ۱ پایه  بلند در گره بعدی] را تا انتها ادامه می دهیم. با بافت نامرئی به سومین زنجیره از ۳ زنجیره ابتدای اتصال ایجاد کرده کار را خاتمه می دهیم.

 

منبع  crochetschool.ir

نظرات ارسال شده

  • سلام . تازه با سایتتون آشنا شدم . مطالب جالبی دیدم . خواستم ازتون تشکر کنم .

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی