تبلیغات شما

بانوکده

در این آموزش برای بافت بلوز زنانه ابتدا طریقه بافت تکه جلو را بررسی میکنیم سپس به بافت آستین ها میرسیم.

برای آموزش بافت این بلوز زنانه ادامه مطلب را از دست ندهید

وسایل مورد نیاز
4 کلاف 100 گرمی- قلاب شماره 3

طریقه بافت تکه جلو

50 سانتیمتر زنجیره بافته شود. روی تمام زنجیره‌ها 2 رج پایه ساده ببافید. رج سوم: یک رج بافت مربع روی تمام پایه بلندها ببافید. رج چهارم: روی تمام مربعها یک رج پایه بلند ساده ببافید.

رج پنجم: روی تمام مربع ها 6 دانه موتیف بافته به هم وصل کرده و روی مربع ها دوباره وصل کنید.

رج ششم: روی تمام موتیف‌ها حلقه‌های 8 دانه‌ای زنجیره ببافید.

رج هفتم: یک رج پایه بلند ساده ببافید.

رج هشتم: یک رج بافت مربع ببافید و بعد از آن تا 6 رج پایه بلند ساده ببافید. روی پایه بلندها در رج بعدی یک رج بافت مربع بافته و دوباره 6 رج پایه بلند ساده ببافید. این کار را تا بلندی 45 سانتی متر ادامه دهید. بعد از آن جهت گودی حلقه آستین از هر دو طرف بافت ابتدا 2+3 دانه کم کنید ( در دو رج ) و بعد از آن بافت را تا بلندی 15 سانتی متر ادامه دهید. سپس جهت گودی یقه از سمت راست بافت به اندازه 10 سانتیمتر جدا کرده و می بافیم و با رج رفت و برگشت تا 5 سانتیمتر دیگر ببافید. نخ را قطع می کنیم و از سمت چپ بافت نیز به اندازه سمت راست جداکنید و تا بلندی 5 سانتی متر ببافید. تکه پشت را نیز به همین صورت ببافید.

طریقه بافت آستین :
درزهای سرشانه و درزهای کناری را می دوزیم و جهت بافت آستین از درز زیر بغل سمت راست نخ را وصل می کنیم و دور تا دور حلقه آستین را تا 3 پایه بلند ساده می بافیم. بعد از آن یک رج مربع بافته و در رج بعدی 5 دانه موتیف بافته بهم وصل کرده و به بافت مربع توسط زنجیره وصل کنید. روی موتیفها یک رج حلقه‌های زنجیره بافته و تا 4 رج دیگر، یک رج پایه بلند ساده، یک رج بافت مربع و 2 رج پایه بلند ساده ببافید. آستین بعدی را نیز به همین صورت می بافیم. دور یقه را حاشیه بافی کنید.

منبع : مجله کوک

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]