تبلیغات شما

راهنماي انتخاب لباس عید نوروز

 

بانوکده

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین عوامل زیبایی انسان‌ها لباس  است . بخاطر همین استفاده از لباس‌هایی که ما را زیباتر جلوه دهد همیشه مهم و قابل اهمیت بوده و هست ، اما انتخاب لباس مناسب زمانی برای فرد به یک معضل اساسی تبدیل می‌شود که او تناسب اندام خود را از دست داده باشد .

یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب لباس ، تهیه لباسی است که بتواند اشکالات ظاهری اندام را تا حدی بپوشاند . امروزه طراحان لباس سعی می‌کنند لباس‌های مختلف و متنوعی را مناسب با انواع اندام‌ها طراحی کنند تا به کمک آنها اشکالات اندام‌های بدن تا حد زیادی پوشانده شود و اندام مناسب تر دیده شود .

 

در این نوع طراحی و آماده‌سازی، طرح و رنگ پارچه و حتی نوع برش و دوخت بسیار حائزاهمیت است. پس اگر شما نیز با اشکالاتی در اندام خود مواجه اید دقت داشته باشید می‌توانید مشکل‌تان را تا حدی با لباس‌های مناسب کمتر کنید یا به حداقل برسانید.به طور معمول اندام خانم‌ها در قسمت شکم و پهلو چاق‌تر از سایر بخش‌ها می‌شود. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، به یاد داشته باشید پارچه‌های سبک برای شما مناسب‌تر است بنابراین از پوشیدن لباس‌هایی که از پارچه‌های ضخیم مثل پارچه‌های پشمی دوخته شده خودداری کنید.

 

لباس‌های تنگ و چسبان نیز برای این دسته از افراد به هیچ وجه مناسب نیست. چراکه استفاده از این نوع لباس‌ها موجب می‌شود چاقی‌های موضعی بیشتر نمایان شود.استفاده از لباس‌هایی که راه‌های افقی دارد نیز این افراد را چاق‌تر از آنچه که هستند نشان می‌دهد. پس بهتر است به جای آن از لباس‌هایی که خطوط عمودی دارد و آنها را لاغرتر نشان می‌دهد استفاده کنند.

 

همینطور بهتر است این افراد لباس‌هایی با آستین بلند را انتخاب کنند. رنگ‌های تیره نیز می‌تواند به این دسته از افراد کمک کند تا اندامشان مناسب‌تر به نظر برسد.در نهایت به خاطر داشته باشید، طریقه ایستادن این افراد نیز بسیار مهم است. آنها باید سعی کنند همیشه صاف بایستند. با رعایت همین نکات ساده می‌توان ظاهر چاقی‌های موضعی را تا حد زیادی تناسب بخشید.

 

لباس مناسب برای افراد کوتاه قد

 

اگر قد کوتاهی دارید و از این موضوع چندان دلخوشی ندارید، به یاد داشته باشید بهتر است لباسی را انتخاب کنید که در آن رنگ بلوز و شلوار یکی باشد.به این ترتیب قد شما بلندتر به نظر خواهد آمد. همچنین بهتر است از لباس‌هایی که خطوط عمودی دارد استفاده کنید.پوشیدن کفش مناسب نیز از مهم‌ترین مواردی است که افراد کوتاه قد باید به آن توجه داشته باشند. کفش‌های پاشنه بلند و لژدار می‌تواند به این دسته از افراد کمک بزرگی بکند.

 

افرادی که قد کوتاهی دارند باید دقت داشته باشند وزن خود را کنترل کنند چرا که چاق‌ها به نظر کوتاه‌تر از افراد لاغر هستند. همچنین این دسته از افراد می‌توانند از لباس‌هایی با رنگ تیره نیز کمک بگیرند.همچنین این گروه از افراد بهتر است همیشه لباسی را انتخاب کنند که کاملا اندازه آنها باشد. لباس‌های گشاد، قد آنها را کوتاه‌تر از آنچه که هست، نشان می‌دهد. همچنین باید به یاد داشته باشند اگر از شلوار استفاده می‌کنند، آن را بیش از حد بالا نکشند؛ این کار قد آنها را کوتاه‌تر نشان خواهد داد.

 

لباس‌هایی که ما را لاغر نشان می‌دهد

 

افرادی که اضافه وزن دارند برای انتخاب یک لباس مناسب عموما با مشکلات جدی مواجه می‌شوند. این دسته از افراد باید به یاد داشته باشند مدل، جنس و حتی تزئینات لباس را به دقت بررسی کنند تا بتوانند لباسی مناسب که چاقی آنها را بیش از حد نشان ندهد انتخاب کنند.

 

افراد چاق به عنوان نخستین نکته در تهیه لباس بهتر است بدانند رنگ‌های تیره برای آنها بسیار بهتر از رنگ‌های روشن است. این افراد باید در ترکیب‌بندی رنگ لباس‌های خود نیز بسیار دقت داشته باشند.به عنوان مثال بهتر است از بلوز و شلوارهای یک رنگ استفاده کنند تا به این ترتیب اندامی ایده‌آل‌تر را از خود نشان دهند.همچنین افراد چاق بهتر است لباس‌هایی از پارچه‌های ساده انتخاب کرده و بخرند؛ چراکه پارچه‌های طرح‌دار، چاقی این افراد را بیشتر نمایان خواهد کرد.

 

رنگ‌هایی مناسب پوست شما

 

حتما شما هم با افرادی مواجه شده‌اید که از ترس این که مبادا رنگ پارچه با رنگ چهره آنها هماهنگ نباشد، فقط به سمت لباس‌های سفید یا مشکی می‌روند. اگر شما هم جزو این گروه هستید یا گاهی برای انتخاب رنگ لباسی که با پوست‌تان سازگار باشد دچار مشکل شده‌اید؛ بهتر است قبل از خرید لباس این مطلب را مطالعه کنید؛ شاید کمکتان کند تا بتوانید لباسی با رنگ مناسب و دلخواه پیدا کنید. انتخابی که آرامش شما را هم در پی دارد.

 

اگر پوست تیره‌ای دارید، لباس‌هایی با رنگ روشن برای شما مناسبتر است. افرادی با پوست تیره، بهتر است از لباس‌های سرمه‌ای، قهوه‌ای یا مشکی استفاده نکنند و به جای آن رنگ‌های صورتی، آبی روشن، کرم و خاکستری روشن را جایگزین کنند.

 

در مقابل، افرادی که پوست‌شان بسیار روشن است باید بدانند لباس‌هایی با رنگ بسیار روشن، پوست آنها را روشن‌تر از آنچه هست نشان می‌دهد و در واقع بی‌رنگ‌شان می‌کند.این دسته از افراد بهتر است لباس‌هایشان را از پارچه‌هایی با رنگ‌های آبی، سبز یا بنفش بدوزند یا خریداری کنند، اما افراد دارای پوست‌های خیلی روشن، اگر موهای روشنی نیز داشته باشند بهتر است لباس‌هایی با رنگ‌های تند مثل نارنجی و قرمز را انتخاب کنند.

 

اما آنها که رنگ پوستشان گندمی است، آزادی عمل بیشتری دارند. به این معنا که معمولا تمام رنگ‌ها برای این دسته از افراد مناسب است. ولی بهتر است از رنگ قهوه‌ای تیره استفاده نکنند.در بین رنگ‌های دیگر نیز سرمه‌ای، بژ و سفید برای این گروه انتخاب بهتری است و برایشان زیبایی خاصی به همراه می‌آورد.هنگام دوختن یا سفارش لباس یا در خریدهای بعدی این نکته‌های کوچک، اما مهم را به یاد داشته باشید؛ قطعا راضیتان خواهد کرد.

 

تناسب اندام با کنترل کالری‌ها

 

تقریبا همه افراد دنیا به دنبال داشتن اندامی زیبا و بدون نقص هستند. البته رسیدن به اندام موردپسند برای بسیاری از افراد کاری دشوار و سخت به حساب می‌آید.همه می‌دانند برای زیبایی اندام باید رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنند و همچنین ورزش را در برنامه روزانه خود جای بدهند، اما خیلی وقت‌ها هم فرد به انجام این گونه فعالیت‌ها موفق نمی‌شود و به همین دلیل تناسب اندام خود را از دست می‌دهد بنابراین لازم است همه ما با فعالیت‌ها و عادت‌هایی آشنا شویم که ما را برای رسیدن به اندامی مناسب کمک کند.

 

زمانی که برای خرید مواد غذایی به فروشگاهی مراجعه می‌کنید، با انواع خوراکی‌های خوشمزه ولی پرکالری روبه‌رو می‌شوید.شاید گذشتن و چشم پوشیدن از این همه خوراکی کمی دشوار باشد، اما بهتر است بدانید یکی از راه‌های بسیار مهم و ساده برای رسیدن به اندامی زیبا این است که هنگام خرید دقت داشته باشید چه موادی با چه میزان کالری انتخاب می‌کنید.

 

به طور قطع و یقین اگر مواد پرکالری نظیر چیپس، ساندویچو سایر تنقلات چاق‌کننده در آشپزخانه شما کمتر پیدا شود، کنترل مصرف این گونه مواد در خانه و میان افراد خانواده بسیار راحت‌تر و قابل انجام خواهد شد.

 

اما اگر شما هم به مصرف نوشیدنی‌های پرکالری علاقه‌مند هستید و خود را این طور قانع می‌کنید (یا بهتر است بگوییم گول می‌زنید) که نمی‌توانید آن را از وعده‌های غذایی خود حذف کنید، به یاد داشته باشید اگر این نوشیدنی‌ها را در لیوان‌هایی با اندازه کوچک‌تر نوش جان کنید، می‌توانید میزان مصرف آنها را تا حدی کمتر کنید، اما برای مصرف نوشیدنی‌های مفید مثل آب یا آبمیوه‌های طبیعی بهتر است لیوان‌هایی با اندازه بزرگ‌تر را انتخاب کرده و از آنها استفاده کنید.

 

افراد زیادی عادت دارند هنگام صرف غذا به فعالیت‌های دیگر مثل خواندن روزنامه یا تماشای تلویزیون بپردازند. همه ما باید یادمان باشد در هر وعده غذایی تمام گزینه‌هایی که فکر شما را از خوردن غذا منحرف می‌کند، حذف کنید.

 

علت هم این است که انجام این گونه فعالیت‌ها باعث می‌شود شما میزان بیشتری غذا در هر وعده مصرف کنید. متخصصان این را یکی از مرسوم‌ترین شیوه‌های چاق شدن در زندگی امروزی می‌دانند.یکی دیگر از راه‌های کنترل مصرف غذا این است که هنگام کشیدن غذا در بشقاب به جای کفگیر از یک قاشق کمک بگیرید و همچنین تعداد آن را بشمارید تا وعده غذایی‌تان از حد مورد نیاز بیشتر نشود و کالری بیش از حد مصرف نکنید.

 

سعی کنید از بشقاب کوچک استفاده کنید زیرا استفاده از بشقاب کوچک هم تاثیر مناسبی در میزان مصرف غذا دارد. پس عادت کنیم برای وعده‌های غذایی، بشقاب‌های کوچک را جایگزین بشقاب‌های بزرگ‌تر کنید تا با این روش بتوانید به تناسب اندام دست پیدا کنید.از رنگ آبی هم غافل نشوید؛ این رنگ می‌تواند کمک مهمی به تناسب اندام شما بکند. تعجب نکنید؛ یادتان باشد این رنگ اشتهای شما را کم خواهد کرد. بنابراین بد نیست از بشقاب‌ها و رومیزی‌هایی به رنگ آبی استفاده کنید.

 

همین طور بد نیست بدانید که با استرس غذا خوردن یکی از علل مهم دست نیافتن به زیبایی اندام خواهد بود . در پایان مصرف آب و سبزیجات را در وعده‌ها و میان وعده‌های خود فراموش نکنید . با انجام این کارهای ساده می‌توانید اندامی زیبا داشته باشید .

منبع : وبشاد

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی