تبلیغات شما

آموزش بافتنی و بافت کلاه و شال گردن

آموزش بافت کلاه

 

در ادامه مطلب به آموزش نحوه بافت این مدل کلاه و شال گردن پرداخته ایم....در این آموزش باید مهارت در شناخت انواع بافت ها داشته باشید.

در صورتی که به بافت های بافتنی تسلط ندارید از آموزش های ابتدایی بافتنی استفاده کنید.

90 دانه سر انداخته شود. تا بلندی 4 سانتی‌متر کشباف یکی از زیر- یکی از رو ببافید. بعد از آن با مدل پیچ طنابی به این صورت دانه‌ها را تقسیم‌بندی کنید.

وسایل مورد نیاز
 
4 کلاف 2 رنگ 100 گرمی- میل شمارۀ 4

طریقۀ بافت
90 دانه سر انداخته شود. تا بلندی 4 سانتی‌متر کشباف یکی از زیر- یکی از رو ببافید. بعد از آن با مدل پیچ طنابی به این صورت دانه‌ها را تقسیم‌بندی کنید.

رج اول: 2 تا از زیر- حاشیه- 2 تا از رو- 6 دانه از زیر- 2 تا از رو- 6 تا از زیر، تا آخر دانه‌ها ببافید. هر 6 رج در میان دانه‌های 6 دانه از زیر را به صورت ضربدری 3×3 جابه‌جا کنید.
بافت را تا بلندی 40 سانتی‌متر ببافید. تمام رج‌های برگشت را نیز همان طوری که دانه‌ها دیده می‌شوند، بافته می‌شود. سپس درز کناری را دوخته و درز بالای کلاه را نیز کوک زده، جمع کنید و 2 دانه منگوله نیز به سر کلاه وصل کنید.

طریقۀ بافت شال گردن
 
30 دانه سر انداخته شود. 12 دانه کشباف، 2 دانه از زیر- 2 دانه از رو ببافید. 6 دانه از زیر و دوباره 12 دانه کشباف 2 دانه از رو- 2 دانه از زیر ببافید. بافت را تا بلندی دلخواه ادمه دهید. هر 6 رج در میان 6 دانه از زیر را جهت پیچ طنابی به صورت ضربدری 3×3 جابه‌جا کنید. در آخر دانه‌ها را کور کنید.
 
 
دو سر بافت را با نخ و سوزن کوک زده، جمع کنید و دو عدد منگوله نیز به دو سر بافت وصل کنید. کلاه و شال گردن بسیار جالب و زیبایی است. امیدوارم مادرهای عزیز ببافند و مورد استفاده قرار دهند.

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]